4 günlük Microsoft Macerası: Son

1941435_755580064459742_1409252394_o
Merhaba Herkese,
3 Ekim 2011’de yani bundan yaklaşık 2.5 yıl önce bir yazı yazmıştım: “2 Günlük Microsoft Macerası: Başlangıç.” adında. Şimdi 2.5 yıl sonra; her güzel şeyin bir sonu vardır diyerek bu yazıyı yazma gereği duydum.

Geçtiğimiz Cuma’dan Pazartesi’ye Microsoft ofisinde düzenlenen MSP Kick-off benim açımdan farklı bir anlam taşıyordu. Mezuniyetim sebebiyle son kick-off toplantımdı, yani o güzel ofise son kez MSP olarak girdiğim toplantıydı.

2.5 yıl önceki yazımda çocukluk hayallerimden bahsetmişim, anlaşılan ilk etkinlikte bile çoğu hayalimi gerçekleştirebilmişim, ama şimdi 2.5 yılda gerçekleştirdiğim hayallerim bunun 10 katı. Her gün yeni bir hayalimi gerçekleştirdiğim bu ekiple son etkinliğim de oldukça güzeldi. Yine harika insanlarla tanışma fırsatı buldum, harika etkinliklere katıldım ve harika bir final oldu:)

Bu kick-off’ta Microsoft yazılım geliştiricilerden sorumlu Worldwide General Manager Joe Wilson ilk oturumda bizlerleydi, gerek Microsoft’un gelecek planları, gerek yeni CEO hakkında tüm sorularımıza içtenlikle cevap verdi. Microsoft Türkiye Gen. Müd. Yard. Cavit Yantaç’ta bu etkinlikle bizlerle oldu, onun konuşması ise motivasyon arttırıcı en güzel oturumlardandı, zaten Cavit Hocamız bir idoldür. 🙂 Yine Türkiye’de sayılı gezginlerden olan, Dünya’da gezmediği yer kalmamış yazar-müzisyen-yönetmen Özge Ersu bizlere 80 dakika’da dünyayı dolaştırdı.Ve tabiki her kick-off’ta olduğu gibi “And the oscar goes to…” diyerek teşekkür edilesi, organizasyonun asıl ev sahibi Akademik Programlar Yöneticisi Mustafa Kasap Hocamız…O kadar çok şey yaşandıki bu kick-off’ta :”anlatılmaz, yaşanır” mottosunun hayat bulduğu 4 gün.

Son kick-off etkinliğim olsa da daha MSP olarak önümde 1 dönem var, ve bu dönem içindeki benim için en büyük hedef; hem Microsoft Student Partners programını tüm deneyimlerimle geliştirmek için çalışmak, hem de yeni arkadaşlara elimden geldiğince yol gösterici olmak. MSP Lead olduğum yaklaşık 1.5 yılda bunu yapmaya çalışsam da son dönem bunu daha efektif şekilde yapmak için elimde daha fazla tecrübe var.

Bu blogu okuyan arkadaşlarıma en büyük önerim, bu programa başvurun, girmek için çabalayın ve hayatınızı değiştirin. Özellikle üniversiteye yeni girmiş kişilere önerim bu program için çabalamaları.

2.5 yılda bu programdaki en heyecan verici değişimlerden biri de, 2011’de yazdığım yazıdan da görebileceğiniz gibi; ben katıldığımda tek 2.sınıf öğrencisiydim, çünkü 3. veya 4. sınıf ön koşulu vardı, ama son yıllarda bu komple değişti ve daha da dinamikleşti diyebilirim.

3-4 ay sonra veda yazısını yazacağım için şimdiden üzülmeye başlayabilirim ben de…

Görüşmek Üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir