2 Günlük Microsoft Macerası: Başlangıç.


Merhabalar,
Uzun süredir pek yazmıyorum buralara, fakat bu uzun sürede benim adıma çok güzel şeyler oldu. Bunlardan biri de çocukluk yıllarımdan bu yana gün geçtikçe gözümde büyüttüğüm ve en son geçen sene Ankara ofisine gittiğimde artık ben burada olmalıyım dediğim şirketin -Microsoft’un- öğrenci temsilcisi veya bir diğer deyişle elçisi olarak kabul edilen Microsoft Student Partner programına kabul edilmem oldu. Her ne kadar başvurusu zamanını unutup son gün başvuru yapmış olsam da, her ne kadar tercih edilen özellikler kısmında – Tercihen üniversite 3. veya son sınıf olması.- ibaresi yer alsa da, bir gün telefonum çaldı ve başvurunuz olumlu sonuçlandı diye bir cümle duydum. Benim için gerçekten önemliydi, bir gün sonra İstanbul’da 2 gün boyunca sürecek etkinliğe gitmek için yola koyuldum.

Aslında en önemli şey şuydu; şimdiye kadar bir çok ortam değişikliğine uğradık. Örnek verecek olursam Lise, Üniversite, şehir değişiklikleri vb. . Ve sürekli ortamda bulunan insanlarla kaynaşmak belli bir zaman aldı. Fakat ilginç bir şekilde MSP arkadaşlarımla sanki 3 senedir aynı ortamdayım da sürekli muhabbet ediyoruz gibi bir iletişim yakaladık. Belki de 2 günü zaman kaybetmeden yaşamak içindi:)

Aldığımız eğitimler, tanıdığımız insanlar hep önemliydi. Microsoft’un üst düzey yöneticileri oradaydı hem de bizim için… İsmini çok duyduğum ve görme şansı bulmadığım herkes oradaydı. Microsoft’un geleneklerine de ortak olduk; Pizza ve Tavacı Recep Usta 🙂 Akşam otel bir başkaydı, muhabbet aldı başını gitti… Etkinlik sırasında yaptığımız bilgi paylaşımları gerçekten çok yararlıydı, herkesin birbirinden öğreneceği çok şey vardı. Mentor Hocamız Mustafa Kasap’ın dediği gibi; Oraya seçilen herkes çok iyiydi ve herkesin çok farklı bilgi çerçeveleri vardı.

Şimdi her şey buraya kadar değil. Microsoft Student Partner olmak biten bir dönemin değil, başlayan bir dönemin habercisi… Olmak istediğim yerdeyim, birbirini çok önemseyen iki yapının da içindeyim; ACM ve Microsoft… Her şey yeni başlıyor…

Bundan sonra ACM’den haberlerin yanında Microsoft’tan haberler, bilgilerle sizlerle olacağım… Beni takip etmeye devam edin!:)

2 Günlük Microsoft Macerası: Başlangıç.” üzerine 2 düşünce

  1. Barış Can

    Tebrik ediyorum Sayın YILMAZ nice başarılara vakıf olman temennisiyle seninle gurur duyuyoruz E13-6 olarak iyi günler diliyorum saygılar sevgiler 🙂

    Cevapla
  2. Geri izleme: 4 günlük Microsoft Macerası: Son : M.Sefa YILMAZ|Kişisel Web Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir